טיפולי שורש
כירורגיה שתלים
טיפול לריח רע מהפה
שיקום הפה
טיפולי חניכיים
טיפולי ילדים
טיפולי שיניים בזמן הריון
ציפויי חרסינה
טיפולים אסתטיים
טיפול בשיניים קדמיות שבורות
ניקוי שיניים
טיפולי שיניים משמרים

 טיפול לריח רע בפה


די לריח רע! טיפול בריח פה..

 

ריח רע מהפה בעיה שלא נעים לדבר עליה, אבל כחמישים אחוז מהאוכלוסייה סובלים ממנה.

 

ריח רע מהפה (הילטוויס) היינו בעיה נפוצה המטרידה אנשים רבים. במרבית המקרים התופעה נגרמת כתוצאה מפעילות חיידקים בחלל הפה. החיידקים הגורמים לתופעה ניזונים מחלבונים. תהליך פירוק החלבונים, שהוא תהליך ריקבון במהותו יוצר תרכובות בעלות ריח רע מהפה-תרכובות אלו משתחררות בזמן נשיפה ודיבור והן היוצרות את ריח מהפה.

 

ברוב המקרים, אותם אנשים יפחדו להתנשק או לבוא במגע אינטימי ואף יסרבו בתוקף להודות בבעיה שלהם, מחשש שמא יידחו על ידי סביבתם או יזכו בשמות גנאי ובהערות עוקצניות. החיידקים האחראים לתופעה עלולים להימצא במקומות שונים בחלל הפה כגון: גב הלשון, בחניכיים ובשקדים כאשר העיקרי מבניהם הוא גב הלשון.

 

במקרים אלו הטיפול כולל שימוש יומיומי במנקה לשון ובשטיפת פה אנטיספטית. לטיפול זה יעילות קצרת טווח וישנן מספר בעיות הכרוכות בו. השימוש במנקה לשון בניקוי עמוק של הלשון מעורר בלא מעט מקרים את רפלקס ההקאה. דבר זה מקטין מאוד את שיתוף הפעולה של המתרפא ופוגם ביעילות הטיפול כמו כן שימוש יומיומי בשטיפות פה עלול לגרום להכתמת השיניים בנוסף שטיפות רבות מכילות אלכוהול העלולים לגרום לגירוי הריריות או תופעות לוואי נוספות.

 

כיום יש מספר תרופות טבעיות המנסות לעזור בדיכוי תהליכי יצירת ריח רע מהפה.

 

טיפול בגלי רדיו או כריתת וצריבת השקדים אינו מצליח ברוב המכריע של הסובלים מריח פה ואינו פתרון מוצלח לכל מקרי ריח הפה.

 

חשוב לציין שיובש בפה הנגרם בשל חוסר רוק מגביר את פעילות החיידקים ועמם גם את רמת הריח. יובש כזה יופיע בין ארוחות, בצום, בזמן השינה ובלילה.