טיפולי שורש
כירורגיה שתלים
טיפול לריח רע מהפה
שיקום הפה
טיפולי חניכיים
טיפולי ילדים
טיפולי שיניים בזמן הריון
ציפויי חרסינה
טיפולים אסתטיים
טיפול בשיניים קדמיות שבורות
ניקוי שיניים
טיפולי שיניים משמרים

 

 ניקוי שיניים

 

 

נסיגת חניכיים נגרמת במרבית המקרים מתגובת החניכיים לדלקת חניכיים מקומית או כללית. למניעת מחלות חניכיים יש לשמור על בריאותן.
ניתן לשמור על בריאות החניכיים באמצעות הקפדה על הרגלים יומיומים פשוטים כמו: צחצוח שיניים פעמיים ביום תוך סילוק הרובד הדנטלי בעזרת אביזרי העזר כגון: קיסמי שיניים, חוט דנטלי, PROXABRUSH מברשות קטנות דמויות חוטר. וכמובן במברשת שיניים!

מברשת השיניים צריכה להיות רכה די הצורך, לא גדולה מדי ובעלת קצות סיבים מעוגלים (ע"מ לא לפצוע את הרקמות העדינות). צחצוח שיניים תוך הפעלת כוח מיותר כאשר משתמשים במברשת קשה, עלול לפגוע בחניכיים ובשיניים.

אין צורך לצחצח "כמה שיותר". לשמירה על בריאות שיניים וחניכיים. מספיק להקפיד על צחצוח יסודי פעמיים ביום.

 
הנחיות שימוש בתכשירי ובתוספי פלואוריד

 

bulet

 

פלואוריד הנו - מלח של פלואור שנמצא בטבע בצורת מלחים. במקומות בהם הפלאוריד נמצא במים באופן טבעי, מוצאים פחות תחלואה בעששת מאשר במקומות האוכלוסייה.

 

bulet  

פלאוריד במי השתייה מחזק את גבישי זגוגית השן בעת יצירתם, ויוצר שכבת מגן על פני השן שבקעה אל תוך הפה.

bulet  

 

כאשר הוסיפו למי השתייה באזורים דלי פלואוריד מלחי פלואוריד בריכוז 1 חל"מ ירדה התחלואה לממדים דומים לזו שנמצאה באזורים בהם יש ריכוז טבעי כנ"ל בקרב ילדים תוך מספר שנים.

bulet  

 

ברוב מדינות ארה"ב וחלק ממדינות אירופה ואוסטרליה הופלרו מי השתייה עם תוצאות מרשימות של ירידה בתחלואת עששת.

 

bulet  

ישנן מדינות המספקות את המינון הדרוש של פלואוריד במלח הבישול או אפילו בחלב. חשוב בעיקר בגלל בעיית בהספקת המים. בישראל כיום כ- 70% מהאוכלוסייה, נהנית ממי שתייה מופלרים.

bulet  

 

אפקט ה"הילה" משפיע למעשה על תושבי ישובים שמי השתייה שלהם אינם מופלרים אך מסופקים להם מוצרים שיוצרו באזורים מופלרים כגון חלב, ירקות, פירות, משקאות,    
בשר, דברי מאפה. אוכלוסייה זו נחשפת להשפעה חיונית של פלאוריד.

bulet  

 

מינון גבוה של פלואוריד במי השתייה או בדיאטה או גם כתוצאה מבליעת משחת שיניים מופלרת על ידי ילדים, עלול לגרום לתופעה הנקראת פלואורוזיס: על השיניים המתפתחות באותה תקופה מופיעים כתמים לבנים (במינון מעל 2 חל"מ) עד להופעת כתמים חומים מכוערים על השיניים (במינון מעל 4 חל"מ).

 

bulet  

יש אם כן לצרוך פלואורידים בצורה נבונה ונכונה. אין להוסיף לדיאטה פלואורידים. כאשר המים כבר מופלרים. יש להיזהר ממתן משחות עתירות פלואורידים לתינוקות וילדים שאינם שולטים בשטיפת פיהם ועשויים לבלוע את המשחות.